EESOLEVAD SEIKLUSED:

Madagaskari rahvuspargid

05.11.2017 - 22.11.2017

Usbekistani avastusretk

05.10.2017 - 16.10.2017

Mont Blanci ring

05.08.2017 - 16.08.2017

Islandi matk ja loodusimed 2017

05.07.2017 - 13.07.2017

Süstamatk Tuhande Järve Maal

27.06.2017 - 02.07.2017                            

Kuningate Raja matk Rootsis

18.06.2017 - 25.06.2017

Matk Šotimaa mägismaal 2017

04.06.2017 - 12.06.2017

SEIKLUSKLIINIKU REISITINGIMUSED

 

AHJUSOOJAD SEIKLUSED ALPIDESSE  JA USBEKISTANI

kõik powered by twitter
kõikpowered by flickr
kõikpowered by tumblr

Lapimaa aastavahetuse suusamatk

28.12.2017-03.01.2018

Küsimused ja vastused

VARUSTUS

Magamiskott, magamismatt, seljakott, taskunuga, termos, otsmikulamp, termokile, suusakepid, matkasaapad (sissekäidud), müts, rätik, soe pesu, matkasokid (soovitavalt spordi- või matkasokid, soojad suus/talveriided (pikad püksid, jope) soe sviiter/jakk, fliis, windstopper, T särke, kindad, plätud või muud kergesti jalast käivad jalanõud (hea mökkis jalga panna), isiklikud ravimid/hügieenitarbed, kaitsekreem huultele, käterätik, kaamerad, mälukaardid, muusika kuulamiseks, raamat, mängukaardi, lauamäng.

Milline riietus selga panna?
Kihiline riietumine. Mitu õhukest kihti riietust on parem kui 1 paks. Matkavarustust soovitame osta spetsiaalpoodidest (Matkasport, Nõmme matkapood), sealt saab ka asjatundlikku nõu varustuse kohta.   

Kui  raske seljakott on?
Oleneb kuidas pakkida, aga umbes 10-15 kg. Vaata ka seda linki

Kui suur seljakott peab olema?  Sellel matkal käib normaalse pakkimise korral 50/60 L kotiga ära. Potensiaaliga ostes võiks naiste kotid alata 50/60 Liitrist ja meeste Kotid 75 liitrist.

Kui soe magamiskott peab olema? Magame ahjuga köetud palkonnis ja temperatuur on nii soe kui just parasjagu agu alla panna. Kotti ostes on märgitud selle Komfort (leiad matkakoti pealt) võiks olla selle temp ringis, millega hakkad tulevikus seda kõige rohkem kasutama. Naistel ja meestel on comfort erinev.

MATKAKORRALDUS

Kui suur on seltskond? Max 16 inimest koos matkajuhiga

Mis siis saab kui tekib vigastus või ei jaksa, kas ma pean siis üksi maha jääma?
Kindlasti ei jäeta kedagi kuskile üksi maha. Sõltuvalt olukorrast ja abi lähedusest:  

a) viiakse abivajaja esimese asustatud punktini, sealt vastavalt vajadusele ja võimalustele toimetatakse kiireimal võimalusel edasi.

b) kutsutakse abi järgi ja viiakse abivajaja esimesse asustatud punkti, kus jääb gruppi ootama, ja/või osutatakse abi.

Teised jätkavad üldjuhul matkamist.

Kas kindlustus on vajalik?

Reisikindlustus reisitõrkega on nõutud igal seiklejal ja selle eest hoolitseb igaüks ise! Vt Seikluskliiniku reisitingimusi! Hiljemalt 39 päeva ennem reisi algust.

FÜÜSILINE KÜLG

Kui palju iga päev suusatatakse?

Keskmiselt 13-15 km päevas künklikul maastikul. See võib kesta olenevalt grupi liikumiskiirusest keskmiselt 6-7 h.

Kas matkal kasutatakse ka matkamise erivarustust? Ei kasutata, Üldjoontes on rada lihtne ja sellel suusatamine jõukohane kõigile. Ette tulevad mõned tõusud ja laskumised ja ka laudtee rabastunud aladel.

Milline on raskustase?

Matk on pigem kerge raskusastmega. Sobib kõigile matkajatele, kes jaksavad matkata/suusatada seljakotiga eesmainitud distantsi.. Varasem matkakogemus ei ole vajalik, sest ei nõua spetsiifilisi  ettevalmistusi - peamine nõue on, et matkaja on vaimselt ja füüsiliselt valmis matkama kuni 6-8 tundi päevas üle erineva maastiku, kandes oma seljakotti. Soovitav/vajalik on elementaarne suusatamisoskus ja tunnetus, et igal sammul ei kukuks :)

Kui sportlik ma pean olema?

Matk on jõukohane igale keskmisele inimesele ja  eelnev matkakogemus ei ole nõutav. Peab jaksama suusatada oma seljakotiga künklikul maastikul.

Millise ettevalmistuse peaksin enne reisi tegema(millist trenni)?

Võib täis seljakotiga suusatada Nõmme radadel või niisama metsas. Kui plaan minna jõusaali, siis võib rõhku panna jalgadele ja vastupidavusele.

SÖÖK/JOOK

Kuidas söömine on organiseeritd?

Söömine on matkal palkonnides, kus peatutakse ööbimiseks ja ka lõunapausil. Söögid matkal Seikluskliiniku poolt. Matka alguspunti (Hettasse sõidul ja koju tagasiteel) söögikorrad ei kuulu reisi hinna sisse.

Mida  süüakse?

Süüakse kuivainetest jms tehtud matkatoite, pudrud, supid, makaroniroog jt. Lõunad on kerged- energiabatoon, pähklid, küpsised, näkileib konserviga jms. Õhtu- ja hommikusöögid soojad road.

Joogivesi?

Juuakse ojade vett, mis vuliseb looduses ja sulatame lund. Vesi hea ja puhas.

ELU-OLU

Mida peale matkapäeva teha?

Matkata veel ringi ümbruskonnas ilma kotita, mängida lauamänge, vestelda teiste matkasellidega, osades öömajades on ka saunad. Võimalusel saab ka neid kasutada.

Pesemine ja wc

Puhkealadel on olemas käimlad ja ojad ja saunad.

TERVIS

Vaktsineerimine

Soovitav on ennem reisimist käia merimetsa haiglas nõusatmisel. Seikluskliinik erinõudmisi ei sea.

Mis ravimeid vaja võtta kaasa?

Reisikorraldajal on kaasas suur matka apteek, põhiliste külmetusravimitega, allergiaravimitega ja valuvaigistitega, plaastrid. Ise võib võtta valuvaigisteid ja plaastreid ning isiklikud ravimid. Kellel põlvetraumad olnud siis põlvesidemed kaasa!

RAHA JA MIS SAAB SELLE EEST KOHAPEAL

Mis raha kaasa võtta?

Eurod

Kas kaardiga saab raha võtta välja kuskilt?

Linnas saab

Palju veel raha kulub reisil?

Olenevalt inimesest ja kui väga palju suveniiridele ja napsule ei kulutata saab ca 50-100 EUR hakkama

Mida huvitavat suveniire on sealt osta?

Käsitööd, Lapimaa temaatika, põhjapõdranahad jms.

Mobiililevi? Internet?

Linnas internet. Levi mobiilidel olemas. Rada ka kaetud osaliselt mobiilileviga.

PANGE TÄHELE!

Kuna Seikluskliinik on seiklusreiside korraldaja, siis võib ette tulla teede läbitavusest, transpordi iseloomust või kohaliku rahva külalislahkusest tingitud viivitusi või ootamatuid pöördeid (positiivseid), mida ette ei oska näha. Sellisel juhul toimime vastavalt olukorrale ja kõigile parima sobiva lahendi leidmisega.

Jäta meile oma sõnum või küsimus selle kohta, millisest reisist oled huvitatud ning kui me juhuslikult pole kõik mägedes, kõrbes või keset ookeani, siis vastame Sulle 24 h jooksul!

info[ät]seikluskliinik.ee