EESOLEVAD SEIKLUSED:

Madagaskari rahvuspargid

05.11.2017 - 22.11.2017

Usbekistani avastusretk

05.10.2017 - 16.10.2017

Mont Blanci ring

05.08.2017 - 16.08.2017

Islandi matk ja loodusimed 2017

05.07.2017 - 13.07.2017

Süstamatk Tuhande Järve Maal

27.06.2017 - 02.07.2017                            

Kuningate Raja matk Rootsis

18.06.2017 - 25.06.2017

Matk Šotimaa mägismaal 2017

04.06.2017 - 12.06.2017

SEIKLUSKLIINIKU REISITINGIMUSED

 

AHJUSOOJAD SEIKLUSED ALPIDESSE  JA USBEKISTANI

kõik powered by twitter
kõikpowered by flickr
kõikpowered by tumblr

Island Peak Nepalis

01.04.2018-22.04.2018

Küsimused ja vastused

Küsimused ja vastused

VARUSTUS

Magamiskott (miinustemperatuurides ööbimiseks), magamismatt, seljakott, taskunuga, joogipudel, tasku või otsmikulamp, matkakepp /kepid/jääkirka, karabiinid (2), haarats, kaheksa, ronimispüksid, kassid, matkasaapad (sissekäidud), müts, rätik  (hea tolmuse raja korral näo ette), soe pesu, matkasokid ( soovitavalt spordi- või matkasokid, vihmakeep(mitte 1 eurone kilest keep), pikad püksid, jope, lühikesed püksid, soe sviiter/jakk, fliis, windstopper, T särke, kindad, plätud või muud kergesti jalast käivad jalanõud, isiklikud ravimid/hügieenitarbed, käterätik,  päikeseprillid, päikesekreem, kaamerad, mälukaardid, muusika kuulamiseks, raamat, mängukaardi, lauamäng.

Kathmandust ja ka mägedest saab osta matkakepid joogipudeli ja muu sellise kraami hulka odavamalt kui Eestist.

Milline riietus selga panna?
Kihiline riietumine. Mitu õhukest kihti riietust on parem kui 1 paks. Matkavarustust soovitame osta spetsiaalpoodidest (Matkasport, Nõmme matkapood, Red fox), sealt saab ka asjatundlikku nõu varustuse kohta.   

Kui  raske seljakott on?
Oleneb kuidas pakkida, aga umbes 15 kg.

Kui suur seljakott peab olema?  Sellel matkal käib normaalse pakkimise korral 50/60 L kotiga ära. Potensiaaliga ostes võiks naiste kotid alata 50/60 Liitrist ja meeste kotid 75 liitrist.

Kui soe magamiskott peab olema? Magame küll teemajades, kuid need on kütmata tubadega ja kõrgemal võib magamiseks mõeldud ruumides olla temperatuur nulli ja 10 kraadi vahel. Kotti ostes on märgitud selle "Komfort" (leiad matkakoti pealt). Island Peaki tipu võtmise osas magame 3 ööd telgis ja sllel ajal temperatuur alla nulli. Naistel ja meestel on comfort erinev.

MATKAKORRALDUS

Kui suur on seltskond? Max 10 inimest koos matkajuhiga

Mis siis saab kui tekib vigastus või ei jaksa, kas ma pean siis üksi maha jääma?
Kindlasti ei jäeta kedagi kuskile üksi maha. Sõltuvalt olukorrast ja abi lähedusest:  

a) viiakse abivajaja esimese asustatud punktini, sealt vastavalt vajadusele ja võimalustele toimetatakse kiireimal võimalusel edasi.

b) viiakse abivajaja või puhkust vajav esimesse asustatud punkti ja teemajja, kus jääb gruppi ootama, kuna rada on edasi-tagasi; Everest BC rajal see võimalus.

c) viiakse abivajaja esimesse asustatud punkti, kus taastub ja jätkab reisi mõne hetke pärast koos kaaslasega. 

Teised jätkavad üldjuhul matkamist.

Kas kindlustus on vajalik?

Reisikindlustus reisitõrkega on nõutud igal seiklejal ja selle eest hoolitseb igaüks ise! Vt Seikluskliiniku reisitingimusi! Hiljemalt 39 päeva ennem reisi algust.

Kas matkal kasutatakse ka ronimise erivarustust? Ei kasutata, Üldjoontes on rada lihtne ja sellel kõndmine jõukohane kõigile. Tähelepanelik tuleb olla ja ennast hoida mäepooolsele küljele kui kohtutakse vastutulevate jakkide või muude liiklejatega.

FÜÜSILINE KÜLG

Kui palju iga päev kõnnitakse?

Keskmiselt 6-8 tundi päevas ja ca 10-15 km.

Milline on raskustase?

Matk on keskmise, või pigem raskema raskusastmega. Sobib kõigile matkajatele, kes otsivad rohkem väljakutseid. Varasem matkakogemus on vajalik, kasside ja ronimisvarustuse kasutamise oskus tuleb kasuks, matkaja peab vaimselt ja füüsiliselt valmis olema matkama 6-8 tundi päevas kõrgmäestikus, kandes oma seljakotti (võimalik kasutada ka kotikandja teenust). Esineda võib kõrgusest tulenevat mäehaigust. Esimesed mäehaiguse sümptomid on peavalu, unetus, iiveldus oksendamine. Mäehaiguse parim ravi on kohene laskumine- vahest võib aidata 200 st meetrist, tähtis on tarbida vedelikke ja puhkus. Parim ennetus on õigesti planeeritud tõus, aklimatiseerumine.

Kui sportlik ma pean olema?

Füüsilisest küljest on matk jõukohane igale keskmisele inimesele, sportlik ja füüsiline ettevalmistus on ainult kasuks. Peab jaksama matkata oma seljakotiga mägisel maastikul. 

Millise ettevalmistuse peaksin enne reisi tegema(millist trenni)?

Võib täis seljakotiga kõndida Nõmme radadel või niisama metsas ja samal ajal kanda oma matkasaapaid, millega tullakse matkale. Kui plaan minna jõusaali, siis võib rõhku panna jalgadele ja vastupidavusele.

SÖÖK/JOOK

Kuidas söömine on organiseeritd?

Söömine on matkal teemajades kus peatutakse ööbimiseks ja ka lõunapausil. Söögid matkal ja enne matka tasub igaüks ise ja ei kuulu reisi hinna sisse. Matka Island Peaki kämpingu osas (3 päeva) tehakse süüa priimusel laagris ja need toidud on reisi hinna sees.

Mida  süüakse?

Pakutakse erinevaid rahvusroogasid, kui ka meile tuttavaid toite. On kartulit ja liha, aedvilja- ja taimetoite, kana ja juustu. Eriti maitsvad on mo-mod – pelmeenitaolised aedvilja, kana või juustutäidisega ampsud.

Joogivesi?

Mägedes juuakse mägijõgedes voolavat vett. Teemajades müüakse jooke veest rummini.

ELU-OLU

Millised on temperatuurid?

Kathmandus on temperatuur 30 kraadi ringis. Mägedes on õhk mõnevõrra jahedam. Riietest saab kanda lühikestest pükstest kuni jopeni välja. Hea ilma korral saab lühikeste riitega käia kuni 4500 peale. Öösel temperatuurid madalad.

Millsed on pesemisvõimalused ja wc?

Linnas hotellis on olemas vastavalt pesemisvõimalused ja wc-d, mägimatkal on pesemisvõimalused teemajades (erinevad dushid või ämber sooja veega) wc ka teemajades või kalju taga.

Mida peale matkapäeva teha?

Matkata veel ringi ümbruskonnas ilma kotita, mängida lauamänge, külastada vaatamisväärsusi kui on (templid muuseum jms), vestelda teiste matkasellidega laiast maailmast ja tunda mõnu jakisõnnikuga soojaks köetud ruumist ja soojast ingveriteest.

TERVIS

Vaktsineerimine

Soovitav on ennem reisimist käia merimetsa haiglas nõusatmisel. Malaaria pole vajalik.

Mis ravimeid vaja võtta kaasa?

Reisikorraldajal on kaasas suur matka apteek, põhiliste külmetusravimitega, allergiaravimitega ja valuvaigistitega, plaastrid. Ise võib võtta valuvaigisteid ja plaastreid ning isiklikud ravimid. Kellel põlvetraumad olnud siis põlvesidemed kaasa ja kindlasti matkakepp!

RAHA JA MIS SAAB SELLE EEST KOHAPEAL

Mis raha kaasa võtta?

Eurod, kohapeal saab vahetada ruupiateks.

Kas kaardiga saab raha võtta välja kuskilt?

Kathmandus saab

Palju veel raha kulub reisil?

Olenevalt inimesest ja kui väga palju suveniiridele ja napsule ei kulutata saab ca 300 EUR hakkama, Õlu on umbes eesti hinnas.

Mida huvitavat suveniire on sealt osta?

Käsitööd, kunsti, riideid

Mobiililevi? Internet? Linnas internet. Levi mobiilidel olemas.

Kui turvaline on seal?

Nepal on väga turvaline, inimesed on sõbralikud ja abivalmid.

PANGE TÄHELE!

Kuna Seikluskliinik on seiklusreiside korraldaja, siis võib ette tulla teede läbitavusest, transpordi iseloomust või kohaliku rahva külalislahkusest tingitud viivitusi või ootamatuid pöördeid (positiivseid), mida ette ei oska näha. Sellisel juhul toimime vastavalt olukorrale ja kõigile parima sobiva lahendi leidmisega.

Jäta meile oma sõnum või küsimus selle kohta, millisest reisist oled huvitatud ning kui me juhuslikult pole kõik mägedes, kõrbes või keset ookeani, siis vastame Sulle 24 h jooksul!

info[ät]seikluskliinik.ee