EESOLEVAD SEIKLUSED:

Madagaskari rahvuspargid

05.11.2017 - 22.11.2017

Usbekistani avastusretk

05.10.2017 - 16.10.2017

Mont Blanci ring

05.08.2017 - 16.08.2017

Islandi matk ja loodusimed 2017

05.07.2017 - 13.07.2017

Süstamatk Tuhande Järve Maal

27.06.2017 - 02.07.2017                            

Kuningate Raja matk Rootsis

18.06.2017 - 25.06.2017

Matk Šotimaa mägismaal 2017

04.06.2017 - 12.06.2017

SEIKLUSKLIINIKU REISITINGIMUSED

 

AHJUSOOJAD SEIKLUSED ALPIDESSE  JA USBEKISTANI

kõik powered by twitter
kõikpowered by flickr
kõikpowered by tumblr

Matk Šotimaa mägismaal

04.06.2016-13.06.2016

Missioon ja Info

Siin see on …Paljudele tuttavad maastikud TV seriaalidest, kus udused nõmmed vahelduvad sametiste mägedega, milledel lambakarjad ringi kepsutavad. Kõrged kaljud ja pankrannikud, heitlik Atlandi Ookean, majakad ja kaunid külad. Siin elab veel külalislahke Šoti rahvas, pakutakse värskeid mereande, saab näha kuidas valmib kuulus Šoti viski ning milline on kohalike pubi-kultuur. 

Šotimaa on vaieldamatult üks mõnusamaid paiku Euroopas, kus saata mööda oma aktiivne puhkus. Kaunis loodus pakub silmailu ning vaheldust ja kohalikud on teinud kõik selleks, et külalised tunneksid ennast hästi. Oleme valinud matkaks Isle of Sky saare, kus on Šotimaa kaunimad mäed.

1 päev. Saabume lennukiga Edinburghi, transport raudejaama ja sealt edasi rongiga Mallaigi, kust ületame praamiga väina ja jõuame Sky saarele. 

2-6 päev. Algab 5 päevane matk rajal, mida kutsutakse Sky Trail (Taeva rada), mis kulgeb piki saart lõunast põhja. Raja kogupikkus on 128 km, millest ka meie jõuame kindlasti läbida enamuse. Rada kulgeb Briti ühel pikimal mäeahelikul (Trotternish Ridge), möödub selle maa ägedamatest ja teravamatest Cuillini mägedest, mööda väheavastatud kaldakaljusid ning möödub  vanadest, varemetes küladest.

7-8 päev. Saabume Sky saare keskusesse Portree. Paneme B&B/hosteli asjad kaheks ööpäevaks ära, peseme matkaväsimuse maha ja puhkame. Sõidame mikrobussiga mööda saare vaatamisväärsusi ringi. Külastame selliseid paiku kui Kilt Rock - mis on kuulus kaljusein mere kaldal. Siit avaneb imeline vaade merele ja ümbritsevatele saartele, kõrvalt kukub kosk kõrgelt merre ning ümbruses toimetavad arvukad merelinnud. Quiraing on maaliline koht Trotternishi ahelikul, mida on palju kasutatud erinevates filmides ( 47 Ronin, The Land that Time Forgot, Stardust and Year of the Comet).  Dunvegani loss, mis on vanim järjestikuses kasutuses olev loss Šotimaal. Viimased 800 aastat on see olnud McLeode klanni pealike koduks. Nemad olid ka peamine rivaal Šoti kõige tugevamale ja kuulsamale -McDonaldsi klannile. Loss ja selle ümbruse park on avatud külalistele ning saab tutvuda klanni rikkaliku ajalooga. Neist Point - Oleme jõudnud Atlandi tormipiirkonna keskmesse, mis asub saare läänepoolseimas punktis. Kaunil asustamata poolsaarel asub rannakaljudel uhke majaka kompleks. Siit on õnne korral ka võimalus näha vaale, delfiine, pringleid. Taliskeri viskitehas. Kui juba oleme Šotimaal, siis tuleks kindlast tutvuda sellega kuidas valmib kuulus Taliskeri viski. Saab ka maitsta. Lisaks jääb teele palju erinevaid looduskauneid paiku, uhkeid mereanni restorane, ja armasaid külasid. Võimalus külastada ümbruse väikesaari ja saada osa rikkalikust elusloodusest.

9 päev. Lahkume Sky saarelt, praamiga ja rongiga Fort Williamisse, mis on Šhotimaa matka ja muu välitegevuse pealinn. Siin kõrval laiub ka Briti kõrgeim mägi Ben Nevis 1344 m. Soovijatel võimalus see tipp ka ära vormistada. Võib minna laia “turistimagistraali” mööda, kuid Seikluskliinik teab ka huvitavamat ja rohkem väljakutseid pakkuvat teekonda, kus ei pea küünarnukkidega endale teed rajama :). Kes on juba matkamisest väsinud saab samal ajal külastada linna suveniirikauplusi, pubisid jms. viimane öö ööbimine hostelis.

10 päev jätkub sõit Glasgowsse/Edinburghi ning lahkume maalt…kodus on meil kõigil rääkida nüüd oma lugu Sotimaast!

Jäta meile oma sõnum või küsimus selle kohta, millisest reisist oled huvitatud ning kui me juhuslikult pole kõik mägedes, kõrbes või keset ookeani, siis vastame Sulle 24 h jooksul!

info[ät]seikluskliinik.ee

Seikluse hind 690 eur

Hinnas:

Kohalik  Transport

Kõik matka- ja laagritoidud (välja arvatud linnades ja rongisõidul)

Matkajuht

Ühisvarustus (söögitegemiseks jms)

Matka apteek (üldine)

Kirjeldatud majutus

Hind ei sisalda:

Matkavarustust

Sööke muudel aegadel

Reisikindlustust

Muuseumi vms sissepääsud

Saarte või teisi kirjelduses mitte mainitud meresõite.

Transporti Šotimaale ja tagasi

Reisitingimused

Šotimaa

inglise Scotland
gaeli Alba
šoti Scotland

Šotimaa vapp
Šotimaa vapp
Šotimaa lipp
Šotimaa lipp

Pindala: 78 772 km²
Elanikke: 5 194 000 (2009)
Pealinn: Edinburgh