Kontakt

 
Põgenemine sekontiast

PROLOOG

Ostupaanika, mida me oma lapsepõlvest ehk mäletame, oli 1986. aastal, kui müügile paisati Olimar Kallase ‘Seiklus Sekontias‘. Siis oli küll nii, et kui sellest teada saime, korjasime tööõpetuse tunni vahetunnil kõik oma kopikad kokku, laenasime juurde, kui vaja ning kihutasime raamatupoodi!

PONTŠIK: MA EI LEIA VOLDILISI TINDIKUID...

PõMMUTAJA: VOLDILISED TINDIKUD TEEVAD VERE SININSEKS.

Nii algab SUUR ‘Seiklus Sekontias‘ koos Ulmiku, Tundeli, Kraapsu, Noonjuse, Pontšiku ja teistega.

1. PEATÜKK

Pontšik röövib neli sõpra: Tundeli, Kraapsu, Ulmiku ja Noonjuse. Kurikael Põmmutaja uputab Taevakaril Noonjuse uusima leiutise ‘Pringeli‘ ja salakavala plaani tulemusena jõutakse Sekontia saarele, kus jäädakse lõksu.

Kokkuvõte: Meeskondade moodustamise mäng. Kujundate oma meeskonna st paatkonna lippu - loovad ülesanded (ca 20 minutit).

2. PEATÜKK

Pontšik hoiab sõpru saarel kinni ja kasutab nende teadmisi oma tarbeks. Ainus pääsemisplaan on ehitada uus ‘Lennuk‘ - Sekontiamaa uudseim veesõiduk! ... AGA KUIDAS?

Kokkuvõte: Parve ehitamise planeerimine - projekti instrueerimine ja juhendite jagamine, iseseisev planeerimine meeskonnas (ca 20 minutit).

3. PEATÜKK

‘Lennuki‘ ehitamiseks leiduvad mõned head osad, aga palju vajalikke juppe jääb puudu. õnneks leidub Sekontia saare kontide platool ohtralt kullaliiva ja teemanteid, mis meeldivad saare peanõunik Tuulenuuskurile ja Pontšikule, kes on nende eest nõus kõike müüma.

Kokkuvõte: Parve ehitamine - kuna vahendid saab vaid "poest osta", siis tuleb etteantud eelarve piires käia vahendeid hankimas ning etteantud tingimustele vastav parv valmis ehitada. (ca 45 min- 1 h). Kuna olemasoleva rahaga väga head parve ei saa siis raha teenimiseks on vaja lahendada erinevaid meeskondlikke ülesandeid. Saadud raha eest saab tuunida oma parve vingemaks.

4. PEATÜKK

Lõpuks ometi kohtuti Sekontiamaa õigete meestega, kus Nutikate Kogu otsustab siin kõik...

Kokkuvõte: Parimate väljaselgitamine - esmalt selgitab kohtunike kogu, kuhu lisaks ürituse läbiviijatele kuuluvad kõik osalejad, kas valminud parved vastavad ‘ehitusnõuetele‘ (ca 30 min).

5. PEATÜKK

Ja nüüd põgenemine! Põgenemist saadab Põmmutaja kahurivägi. Tuleb kihutada ümber Pelikanisaare kivikülla.

Kokkuvõte: Parvede ralli - valmisehitatud parved lähevad testimisele ralliturniiri vormis. Meeskonnad saavad võistlusolukorras demonstreerida paatide liikumiskiirust ja vastupidavust (ca 30 min).

EPILOOG

ULMIK: Nüüd lähme kõik kivikülla ja puhkame seal korralikult välja!

Tugevamad pärjatakse Leiutajate Messil Kuldmedaliga. Ka nõrgemad ei jää päris ilma tunnustuseta!

Märksõnad edukaks meeskonnatööks: ühine nägemus, projekti planeerimine, strateegia ja taktika väljatöötamine, rollide ja ülesannete jaotamine ning teineteise toetamine.

Ajaline kestvus kokku: kuni 3-4 h.